Online Mağaza
Anavarza Bal
Online Mağaza
Krem Balın En Belirgin 5 Özelliği
Krem Balın En Belirgin 5 Özelliği

Dünyada kahvaltı sofralarında çokça tercih edilen, Türkiye’de bal dünyasının son yıllardaki yeni üyesi olan krem bal, süzme baldan elde edilmektedir. Krem bal, diğer ballarla besleyicilik olarak aynı özelliktedir. Anavarza Bal’ın geliştirdiği krem bal, kolayca sürülebilir bir bal çeşididir. Türkiye’nin zengin çiçek florasındaki çiçeklerden elde edilen süzme balların, kontrollü koşullarda krem haline getirilmesiyle hazırlanan krem bal hiçbir katkı maddesi içermez. Süzme ballarda olduğu gibi krem bal da %100 saf baldır. Sadece formu değiştirilmiştir.

Krem kıvamında olan krem bal, elde edilirken hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Balın akışkanlığının fiziksel yöntemlerle krem haline dönüştürülmesiyle krem bal elde edilmektedir. Süzme bal, krem bala göre daha akışkan olduğu için ekmeğe sürmesi zahmetlidir. Lezzetli ve yumuşak bir tada sahip krem balı kolayca ekmeğinize sürebilirsiniz. Yumuşak tadı sayesinde çocuklara balı sevdiren krem balı yemesi çok keyifli ve kolay.

 

Krem Balın Faydaları

 

Krem balın faydaları hakkında birçok bilimsel ve klinik çalışma sonucunda elde edilen bulgular olsa da, Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği kapsamında krem balın faydalarından bahsetmek mümkün değildir. Ulusal ve uluslararası birçok üniversitenin krem balın faydalarıyla ilgili yaptığı bilimsel çalışmalar bulunmaktadır. Krem balın faydalarıyla ilgili bu kaynaklardan yararlanılabilir.

 

Krem Balın Genel Özellikleri

Lezzetiyle ve kıvamıyla sofralarınızda yer alan krem balın genel özellikleri aşağıdaki gibidir;

1- En önemli özelliği kahvaltıda kolay yenilebilir özelliğe sahip olmasıdır. Krem formunda olduğu için ekmeğe sürmek oldukça kolaydır. Akmayan ve krem gibi sürülen özelliği, özellikle çocuklar için kolay tüketim imkânı sunar.

2- Krem balın elde edilmesinde sadece fiziksel süreç işlemektedir. İçerisine hiçbir katkı maddesi eklenmez. Fiziksel bir değişim olduğu için balın kimyasal özelliği kaybolmaz.

3- Krem bal elde edilirken işlem sürecinde tadı ve kokusu kaybolmaz. Tıpkı süzme bal gibi lezzetlidir.

4- Polen, propolis ve arı sütü gibi ürünlerle karıştırılıp kolaylıkla tüketilebilir. Özellikle bu ürünleri tüketmek istemeyen çocuklar için krem bal iyi bir seçenektir.

5- Anavarza Bal’ın Krem balı 200 gr'lık kaplarda satışa sunulmaktadır.

 

Tüketim kolaylığı sağlayan krem bal, diğer ballar gibi içerik özelliğini korumaktadır. Bu balın en önemli özelliği doğal olmasıdır.